tr / en

ÖZGEÇMİŞ

DOWNLOAD CV

Nur Akdağ, 1988 yılında Irak-Bağdat’ta doğdu.
İlkokuldan itibaren dans, müzik, spor ve tiyatral etkinliklerin içinde olan Nur, basketbol hayatını, son 2 yılı profesyonel olmak üzere 9 yıl sürdürdü. 
2009-2011 yıllarında İzmir’de Crystals Dance Team’de dans etti. Spor lisesi ve ardından Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu. lise ve üniversite yıllarında okul atletizm takımında kısa mesafe, bayrak, uzun atlama, 3 adım gibi branşlarda çeşitli madalyalar aldı. 
2010-2011 döneminde MSM İzmir Actor Studio’da aldığı oyunculuk eğitimin ardından Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda koreograflığını üstelendiği “Barış’a Şans Verin” adlı oyununda yer aldı. Aynı yıl 3’ü çocuk oyunu olmak üzere 4 oyunda daha yer almıştır.  
2014 yılında MSM Konservatuar Tiyatro eğitimini bitiren Nur bu dönem içerisinde, Tiyatro Simurg ile Sözcükler Can Yücel’i Özler ve Oynayan İnsan Tiyatrosu ile Ağaç İrfan oyunlarıyla turnelere çıktı. Yine bu dönemde biri Suriye’de çekilmiş olan 2 film, 10dan fazla kısa film ve biri Irak’ta yayınlanmış olan 3 reklam filminde yer aldı.
 2015’in başından itibaren Shaman Dans Tiyatrosu ekibinde ve proje bazlı dans ekiplerinde dans hayatını sürdürmektedir.